Pierwszy pogrzeb Dzieci Utraconych w Szczecinie

Fundacja Donum Vitae oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej organizują pierwszy w Szczecinie uroczysty pogrzeb Dzieci Utraconych.

Uroczystości pogrzebowe sprawowane przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę odbędą się 26 marca 2018 r. o godz. 14.00 na Cmentarzu Zachodnim w Szczecinie przy ulicy Bronowickiej.

Szczątki zmarłych dzieci, po które z różnych przyczyn – najczęściej z niewiedzy – nikt nie zgłosił się do szpitala, zostaną pochowane w zbiorowym Grobowcu Dzieci Utraconych. Grobowiec powstał z inicjatywy Fundacji Donum Vitae dzięki życzliwości i materialnej pomocy wielu zaangażowanych osób oraz przy współpracy z Gminą Miasta Szczecina. Znajduje się na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej w Szczecinie.

Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich, którzy pragną pożegnać zmarłe przed narodzeniem dzieci, których w jakimkolwiek wymiarze dotyka temat śmierci dzieci przed ich narodzeniem, niezależnie od czasu trwania ciąży. A przede wszystkim zapraszamy Rodziców, którzy utracili swoje Dzieciątko i nie wiedzą, co się stało z ich ciałem.

Bo nie ma stópki zbyt małej, by nie zostawiła na tym świecie śladu…

2 odpowiedzi do “Pierwszy pogrzeb Dzieci Utraconych w Szczecinie”

  1. Dziękujemy, wraz z mężem, za możliwość pożegnania naszego dzieciątka, które odeszło półtora tygodnia temu. Rodzic oczekujący na dziecko nie myśli o takiej ewentualności, że może je stracić. Bardzo żałowaliśmy, że nie podjęliśmy decyzji o indywidualnym pochówku. Z informacji uzyskanych w szpitalu zrozumieliśmy, że musielibyśmy przeprowadzać badania genetyczne, uzyskać dane nt. płci dziecka itd. W tamtym momencie nie byliśmy gotowi zmierzyć się z tym wszystkim. Dziś rano zaczęłam szukać informacji nt. pochówku zbiorowego i tak znalazłam Waszą stronę.
    To dla nas bardzo ważne, że mamy możliwość uczczenia pamięci naszego nienarodzonego dziecka. Jesteśmy Wam bardzo za to wdzięczni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*